Derma Glabris

Derma Glabris


 

DERMA GLABRİS LOSYON organik asit tuzları, doğal tuzlar ve bitki özleri ile formüle edilmiş olup bu özel formülü sayesinde kıl oluşumunu sağlayan salgı bezlerine etki ederek kıl kökünü kurutur ve istenmeyen tüylerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Kadın ve erkekler de ‘’tüm vücutta’’ güvenle kullanılır.

Uygulama: Kullanılmak isteyen bölge ağda ya da herhangi bir kıl çekme işlemiyle temizlenir (kıllar kırılmadan, kökten çekilmelidir). 1 saat beklenir. Derma Glabris losyon uygulanır. 1-2 saat sonra yıkanarak temizlenir.

 

 

 

 

Lazer epilasyon:

Lazer epilasyon cihazlarının tümü aynı teoriye dayanıyor: Işığın kıl pigmenti tarafından yüksek oranda emilmesi ile kılın ısınması, epidermis ve dermise az emilmesi ile ısınan bu dokuların zarar görmemesi.

 

_Kullanılan cihaz tipleri;

 

Alexandrite

Ülkemizde en çok tercih edilen türdür,
755 nm dalga boyu olan lazer tipidir. Melanine duyarlılığı fazla olması sebebiyle Fitz Patrik 3 ve üzeri ciltlerde lekelenme ihtimali artmaktadır. İdeal cilt tipi açık ten ve koyu renk tüydür. Esmer ve buğday tenlerde kullanımı kısıtlıdır. İnce ve açık renkteki tüylerde ve derin kıl köklerinde etkisinin oldukça sınırlı olması yanında tetikleme yapabiliyor olması sebebiyle dünya genelinde çok tercih edilmezler
 

Diyot

Dalga boyu 810 veya 980 nm olan lazer tipidir. Melanine hassasiyeti alexandrite lazere göre daha düşüktür. Fitz Patrik 4 ve üzeri ciltlerde lekelenme ihtimali artmaktadır. Yüz bölgesinde penetrasyonu daha yüksek olduğu için olumlu sonuçlar verebilmektedir. Buna rağmen derin foliküllerde ve ince tüylerde etkisi sınırlıdır. Uygulama esnasında soğutma amacıyla vücuda jel sürülür ve prob cilde temas ettirilerek çalışılır. Bu sebeple hijyen problemi yaşanabilir.
 
IPL
 
IPL gerçek lazer ışık kaynağı değildir. Yoğunlaştırılmış ışık sistemleridir. Lazer uygulamaları gibi deri katmanındaki tüylere ulaşıp tüy kökünü tahrip gücüne sahip değillerdir. Işığın dağılması sebebiyle kıl köklerini tam olarak tahrip etmeyip sadece zayıflatır ve çok sayıda seans gerektirir. Geçici epilasyon etkisi gösterdiği için modern ağda yöntemi olarak kabul edilirler. 
Uygulama sırasında lazer epilasyon cihazı cilde temas ettiğinden hijyen açısından sorun olabilir.

 


_Yapılan çalışmalar sonucunda belirli kıl ve cilt tipleri için üzerinde anlaşmaya varılmış, ideal etki  minimal yan etki sağlayacak lazer parametreleri mevcut değildir

Deri, lazerden gelebilecek potansiyel tehlikelere karşı göz kadar hassas olmasa da ultroviole bölgesinde çalışan düşük güçlü ya da kızılötesi bölgede çalışan yüksek güçlü bir lazerden gelebilecek ışın demetinden etkilenebilir, dokuda değişimler ve hasarlar uzun ve kısa vadede gözlemlenebilir. Dalgaboyu 1um seviyelerinde olan bir lazer sisteminin deride yaratacağı acı 1.5 um sistemin yaratacağından daha az olup bu durum 1.5 um dalgaboyunun deri tarafından daha iyi absorbe edilebilmesi ile ilintilidir.  Derinin ya da gözün tolere edebileceği parametre sadece ışın yoğunluğuna ya da dalgaboyuna bağlı olmayıp aynı zamanda sistemin atımlı ya da sürekli dalga olup olmadığı ile de ilişkilidir. Atımlı sistemlerde sistemin ortalama gücüyle beraber atımın enerjisi lazer güvenliğinde hayati önem taşımaktadır. Atım enerjisi arttıkça enerji biyolojik bölgeye çok kısa bir sürede iletilerek hücredeki sıvı bileşenler buharlaşır, buharlaşmayla artan basınç mikrodüzeyde patlamalara yol açarak ilgili bölgeye geri dönülemeyen hasarlara uğratabilir

 

AĞRI
Kuşkusuz lazer uygulaması ağrılıdır. Çeşitli tür uygulamalarda ve lazerlerde farklı ölçüde ağrı olmaktadır. Kişilerin değişken ağrı eşikleri de göz önüne alınırsa ağrıyı değerlendirmek güçleşir. Bununla beraber birçok vak’ada soğutma dahil olmak üzere, ağrıya karşı önlem almadan epilasyon yapılabilir. Tedavi öncesi ve sonrasında buzla soğutma, ağrıyı önemli ölçüde azaltır. Soğuk jel için de aynı şey söylenebilir. Birçok merkez sadece buz veya buzu soğuk jelle birlikte uygulayarak hastalardan ciddi bir şikayet duymadan çalışmalarını sürdürüyor. 

ERİTEM
Lazer epilasyonda perifoliküler veya diffüz, ödem ile birlikte olabilen eritem, hemen her uygulamadan sonra görülebilen bir durum. Hafif ve perifoliküler bölge ile sınırlı bir ödem ve eritem, epilasyonda optimal etki göstergesi olarak kabul edilir.!

(Eritem;Derinin kızarıklığı, doku boşluklarına giren alyuvarlara bağlı olarak yangı sırasında oluşan kızarıklık, kızartı. Hiperemiden ileri gelen büyük, geniş sahalara yayılan lekeler.)

 

Ayrıca belirtmek gerekir ki;

Uzakdoğu ve Çin'den getirtilen, Avrupa malı diye pazarlanan ve sahte FDA belgeleriyle tüketiciyi kandırmacalar olduğundan dolayı ülkemizde lazer epilasyon alanında kalitesizlik had safhadadır..

 

 

 

Benzer Ürünler

S100-E2UN - CMS SOFTWARE

Genius Vision Digital - CMS İş İstasyonu Yazılımı

C5001 Integration Gateway

Genius Vision Digital - ACS Entegrasyon Platformu